ROZPOCZĘŁY SIĘ SZCZEPIENIA PRZECIW COVID-19

Realizowane projekty

Zamówienia publiczne

Szpital w gryficach

Projekty unijne

W dniu dzisiejszym, tj. 30 grudnia 2020 roku do szpitala w Gryficach dotarła wyczekiwana pierwsza dostawa szczepionek przeciw COVID-19. Dokładnie 75 dawek szczepionki zostało dostarczone z zachowaniem łańcucha chłodniczego wprost do Punktu Szczepień zorganizowanego i właściwie wyposażonego w budynku Przychodni Specjalistycznej przy SPZZOZ w Gryficach.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia w ramach tzw. „Etapu 0” w pierwszej kolejności szczepiony jest ten personel medyczny i niemedyczny szpitali węzłowych, który zgłosił chęć zaszczepienia.

Pierwszy osobami, którym podana została szczepionka byli: Naczelna Pielęgniarka Lidia Walicka, Dyrektor Piotr Sołtysiński i lekarz kierujący oddziałem chorób wewnętrznych dr Sławomir Wagner, a następnie w pierwszej kolejności personel tych komórek organizacyjnych, w których ryzyko zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 jest największe: tzw. oddziału COVID, SOR’u, oddziału chorób wewnętrznych i chirurgii ortopedyczno-urazowej oraz zakładu diagnostyki laboratoryjnej i mikrobiologicznej.

Każda osoba bezpośrednio przed szczepieniem jest rejestrowana w aplikacji gabinet.gov.pl, badana przez lekarza i kwalifikowana do podania szczepionki przez pielęgniarkę ze specjalnymi uprawnieniami; po szczepieniu pacjent pozostaje przez kwadrans pod obserwacją medyków. W pierwszym dniu szczepień zespół szczepiący stanowiły dr Barbara Dobrzyńska, dr Elżbieta Matusz i mgr Bożena Janas.

Szpital w Gryficach na bieżąco będzie nadzorował liczbę osób chętnych do szczepienia, zgłoszonych zgodnie z instrukcją opisaną swojej stronie internetowej, i w miarę dostępności w hurtowniach farmaceutycznych będzie zamawiał kolejne partie szczepionek w taki sposób, aby w możliwie najkrótszym czasie zaszczepić wszystkich i nie dopuścić do przeterminowania otrzymanych szczepionek.