Ogólnopolski ranking szpitali „Bezpieczny szpital 2012”

Informacje ogólne

Zamówienia publiczne

Szpital w gryficach

Projekty

W 2012 roku Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Gryficach zdobył 874,46 pkt. i zajął 5 miejsce w Polsce, a 2 miejsce w województwie zachodniopomorskim w rankingu „Bezpieczny szpital 2012” w kategorii „Najlepsze zabiegowe szpitale publiczne: wielospecjalistyczne i onkologiczne” przygotowanym przez „Rzeczpospolitą” i „Centrum Monitoringu Jakości w Ochronie Zdrowia”.

W rankingu udział wzięły 254 placówki, które przesłały ankiety ze szczegółowymi odpowiedziami na pytania dotyczące sposobów zarządzania, wyposażenia i leczenia pacjentów

W 2012 roku po raz pierwszy „Rzeczpospolita” i „Centrum Monitoringu Jakości w Ochronie Zdrowia” przygotowali podranking, który pokazuje, w jakich polskich szpitalach zabiegi są wykonywane z najwyższą dbałością o jakość obsługi i z których placówek pacjenci wychodzą najbardziej usatysfakcjonowani.

W kategorii „Najlepsze szpitale pod względem jakości opieki medycznej” Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Gryficach zdobył 575,68 pkt. i zajął 5 miejsce w Polsce.