Misja

"Według najlepszej wiedzy dopomagać cierpiącym, zwracającym się o pomoc, mając na celu wyłącznie ich dobro..."

 

Projekty realizowane

Unia Europejska

 
 

Tutaj jesteś

smaller font default font larger font

Recepty

Recepta jest pisemnym poleceniem lekarza (także lekarza dentysty, felczera i starszego felczera) dla farmaceuty oraz dla pacjenta. Na recepcie zawarte są niezbędne informacje dotyczące leków, które mają zostać użyte w farmakoterapii. Prawidłowo wypisana recepta na leki refundowane musi spełniać określone warunki. Zasady ich wystawiania opisane zostały na tej stronie.

Jeżeli jesteś osobą uprawnioną do świadczeń, a lekarz zawarł umowę z NFZ, bądź pracuje w placówce, która taką umowę posiada, powinien wystawić Ci receptę na leki refundowane. Jeżeli z jakiegoś powodu nie masz prawa do świadczeń, lekarz wystawi Ci receptę na leki, za które będziesz musiał zapłacić 100% ich ceny.

recepta

Wzory recept

Przed wizytą u lekarza zaloguj sie do Zintegrowanego Informatora Pacjenta i sprawdż swoje uprawnienia w zakładce Prawo do świadczeń zdrowotnych.

Nie masz jeszcze konta w ZIP? Zarejestruj się żeby uzyskać dostęp do swoich danych.

Podstawy prawne

  • Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 8 marca 2012 r. w sprawie recept lekarskich (Dz. U. z 2012 r., poz. 260, z późniejszymi zmianami).

źródło: https://zip.nfz.gov.pl/ap-portal/

RODO

 

Zamówienia Publiczne

2020 rok

 

więcej

Informacje kontaktowe

home Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach
 ul. Niechorska 27,
 72-300 Gryfice
phone  centrala (91) 384 20 61,
 sekretariat (91) 384 33 98,
 fax (91) 384 21 68
email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  bip
  ePUAP