Misja

"Według najlepszej wiedzy dopomagać cierpiącym, zwracającym się o pomoc, mając na celu wyłącznie ich dobro..."

 

Projekty realizowane

Unia Europejska

 
 

Tutaj jesteś

smaller font default font larger font

Aktualności

SZTUCZNA INTELIGECNJA WSPIERA DIAGNOSTYKĘ OBRAZOWĄ W SZPITALU W GRYFICACH

001

Zakład Diagnostyki Obrazowej szpitala w Gryficach, jako pierwszy w Polsce wprowadził modernizację konsoli tomografu komputerowego polegającą na rozbudowie aparatury i aktualizacji oprogramowania; wśród nich:

  • ASiR V – algorytm obniżający dawkę promieniowania dla pacjenta aż o 60-70%,
  • Smart MAR – oprogramowanie do redukcji artefaktów spowodowanych przez elementy metalowe w ciele,
  • True Fidelity – algorytm sztucznej inteligencji oparty o sztuczną sieć neuronową do rekonstrukcji obrazów, gwarantujący jeszcze lepszą jakość obrazowania, większą pewność diagnostyczną przy zmniejszonej dawce promieniowania.

Wdrożenie nowoczesnej technologii było możliwe głównie dzięki staraniom i zaangażowaniu lekarza radiologii Eugeniusza Sudnikowicza – kierownikowa ZDO oraz lekarza ZDO Piotra Kota.

Od czerwca tego roku, kiedy wprowadzono tę technologię, udało się nie tylko przeszkolić personel z obsługi systemu i rozpocząć diagnostykę, ale również SPZZOZ w Gryficach uzyskał status szpitala referencyjnego w tym zakresie, dzięki czemu możliwe będzie prowadzenie szkoleń dla specjalistów radiologii z innych ośrodków w Polsce.

Z oficjalnych informacji producenta wynika, że kolejne dwa ośrodki w Polsce już przystąpiły do projektu, zatem SPZZOZ w Gryficach stanie się placówką pokazową, realnie promującą coraz wyższą jakość badań diagnostycznych przy znacząco wyższym bezpieczeństwie pacjenta.

 

RODO

 

Zamówienia Publiczne

Platforma zakupowa

 

więcej

Informacje kontaktowe

home Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach
 ul. Niechorska 27,
 72-300 Gryfice
phone  centrala (91) 384 20 61,
 sekretariat (91) 384 33 98,
 fax (91) 384 21 68
email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  bip
  ePUAP