EKOLOGICZNA POMPA CIEPŁA I CHŁODU JEST JUŻ W SZPITALU

Realizowane projekty

Zamówienia publiczne

Szpital w gryficach

Projekty unijne

EKOLOGICZNA POMPA CIEPŁA I CHŁODU JEST JUŻ W SZPITALU

W dniu wczorajszym tj. 25.06.2020r. do Szpitala w Gryficach dotarła ogromna, 11-tonowa pompa ciepła, która zapewni chłód latem i ciepło zimą, efektywnie wykorzystując energię ze źródeł odnawialnych, przyczyniając się tym samym do ochrony środowiska.

Koszt inwestycji– realizowanej w ramach programu „Poprawa efektywności energetycznej szpitala w Gryficach dzięki zastosowaniu odnawialnych źródeł energii” – polegającej na zakupie pompy ciepła, jej dostawie i podłączeniu oraz uprzednim przygotowaniu odpowiedniej instalacji technologicznej wraz z armaturą i instalacją elektryczną, wyniósł 2.821.00,00 zł.

Z powodu światowego spowolnienia gospodarczego wywołanego pandemią SARS-CoV-2, urządzenie zostało wyprodukowane z opóźnieniem i dostarczone w terminie późniejszym niż pierwotnie zakładano, jednak dzięki staraniom inżynierów pompa ma być zainstalowana, przetestowana i oddana do użytku w ciągu kilkunastu dni. Jej działanie zdecydowanie poprawi komfort i bezpieczeństwo pracy personelu ale również komfort pobytu Pacjentów.