Byliśmy przygotowani

Realizowane projekty

Zamówienia publiczne

Szpital w gryficach

Projekty unijne

W dniu dzisiejszym przekonaliśmy się, jak ważne i potrzebne są prowadzone przez SPZZOZ w Gryficach regularne przeglądy zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz ćwiczenia ewakuacyjne, o których wcześniej pisaliśmy https://www.medicam.pl/index.php/pl/3062-ewakuacja-pacjentow-duze-zadymienie-akcja-strazakow

W godzinach porannych na terenie szpitala w Gryficach w jednym z pomieszczeń  technicznych łącznika pomiędzy budynkami szpitala (w którym nie są udzielane świadczenia medyczne) doszło do zapalenia się fragmentu instalacji elektrycznej najprawdopodobniej na skutek jej zwarcia.

Dzięki szybkiej interwencji pracowników działu technicznego, którzy podjęli próbę samodzielnego ugaszenia przy pomocy gaśnicy proszkowej, i powiadomieniu  Straży Pożarnej, która błyskawicznie przybyła na miejsce zdarzenia kontynuując gaszenie przy użyciu kolejnych dwóch gaśnic – zagrożenie rozprzestrzenienia się ognia zostało bardzo szybko zażegnane.

To właśnie pełna świadomość pracowników, ich umiejętność opanowanego postępowania, informowania służb i zabezpieczania miejsca zdarzenia jest  niewątpliwie wynikiem częstych szkoleń i testów ewakuacyjnych. Także prawidłowe oznakowania sprzętu gaśniczego i dróg ewakuacyjnych zapewniło, że zagrożenie zostało szybko opanowane a szpital nie poniósł żadnych strat infrastrukturalnych czy sprzętowych, a tym bardziej nie ucierpiał żaden pracownik.

Pamiętajcie Państwo – zagrożenia pożarowe czyhają w wielu miejscach, jeżeli tylko możecie, zabezpieczcie się na takie sytuacje, wyposażcie się w gaśnicę, umieśćcie ją w łatwo dostępnym miejscu, wypróbujcie jej działanie! A w razie pożaru dzwońcie – 998 lub 112.