Misja

"Według najlepszej wiedzy dopomagać cierpiącym, zwracającym się o pomoc, mając na celu wyłącznie ich dobro..."

 

Projekty realizowane

Unia Europejska

 
 

Tutaj jesteś

smaller font default font larger font

ZASADY PORODU RODZINNEGO W SPZZOZ W GRYFICACH

ZASADY PORODU RODZINNEGO W SPZZOZ W GRYFICACH

 1. Zgodnie z obowiązującymi zaleceniami porody rodzinne powinny odbywać się w sali porodowej z oddzielnym węzłem sanitarnym. Szpital dysponuje jedną salą porodową spełniającą powyższe wymagania, a zatem udział w porodach powinien zostać wcześniej zgłoszony i zaplanowany. Zapisy możliwe są pod numerem tel. 91 384 20 61 wew. 254.
 2. Ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa epidemiologicznego, w przypadku braku miejsca w sali z oddzielnym węzłem sanitarnym porody rodzinne nie będą mogły się odbywać. Informacja o możliwości wejścia na salę porodową zostanie udzielona po kontakcie z lekarzem dyżurnym oddziału.
 3. Osoba towarzysząca przy porodzie może przebywać na sali porodowej tylko w przypadku okazania udokumentowanego szczepienia przeciw SARS CoV-2 (najwcześniej 2 tygodnie po drugiej dawce) lub po okazaniu ujemnego wyniku testu w kierunku wirusa SARS CoV-2 (test PCR lub test antygenowy - zgodny z listą wzajemnie uznawanych testów antygenowych opracowaną przez Komitet Bezpieczeństwa Zdrowotnego) nie starszego niż 48h. Osoba nie posiadająca aktualnego wyniku testu zobowiązana będzie do wykonania testu w kierunku SARS CoV-2 na koszt szpitala.
 4. W porodzie rodzinnym może uczestniczyć wyłącznie jedna osoba za zgodą ordynatora oddziału lub lekarza nadzorującego dyżur.
 5. Osoba towarzysząca w porodzie rodzinnym podlega zasadom reżimu sanitarnego ustalonego przez szpital SPZZOZ w Gryficach, z możliwymi modyfikacjami przez lekarza nadzorującego dyżur.
 6. Przed wejściem na salę porodową osoba towarzysząca zobowiązana jest do wypełnienia ankiety epidemiologicznej.


Ankieta epidemiologiczna.pdf 
 

 1. Osoby pozostające w kwarantannie lub w trakcie izolacji nie mogą uczestniczyć w porodzie i wchodzić na teren szpitala.
 2. Osoby przygotowujące się do porodu powinny przez 14 dni przed terminem porodu ograniczyć kontakt do minimum z osobami obcymi, celem zminimalizowania prawdopodobieństwa zakażenia koronawirusem.
 3. Ocena stanu zdrowia osoby towarzyszącej w porodzie polega na:
  - ocenie ankiety epidemiologicznej
  - kontroli temperatury ciała
 4. Osoba towarzysząca rodzącej:
  - pod nadzorem położnej z sali porodowej przebiera się w środki ochrony osobistej (fartuch jednorazowy, czepek, ochraniacze na buty, maska chirurgiczna), które zapewnia szpital
  - przez cały czas pobytu w sali porodowej ma założoną maskę (zakrywającą nos i usta) oraz często dezynfekuje ręce,
  - może zostać wpuszczona na salę porodową w momencie rozpoczęcia porodu i powinna opuścić oddział w ciągu 2 godzin po porodzie,
  - ściśle podporządkowuje się wszelkim zaleceniom organizacyjnym personelu medycznego,
  - przebywa tylko w wyznaczonym pomieszczeniu, nie opuszcza go i przez cały okres pobytu na sali porodowej zachowuje bezpieczny dystans (2 m) wobec innych osób.
 5.  W przypadku porodu zabiegowego i cięcia cesarskiego nie dopuszcza się obecności osoby towarzyszącej.
 6. Nie przestrzeganie powyższych zasad przez osobę towarzyszącą skutkować będzie brakiem możliwości dalszej kontynuacji porodu rodzinnego.

RODO

 

Zamówienia Publiczne

Platforma zakupowa

 

więcej

Informacje kontaktowe

home Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach
 ul. Niechorska 27,
 72-300 Gryfice
phone  centrala (91) 384 20 61,
 sekretariat (91) 384 33 98,
 fax (91) 384 21 68
email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  bip
  ePUAP