Misja

"Według najlepszej wiedzy dopomagać cierpiącym, zwracającym się o pomoc, mając na celu wyłącznie ich dobro..."

 

Projekty realizowane

Unia Europejska

 
 

Tutaj jesteś

smaller font default font larger font

Oddział Chorób Wewnętrznych

LEKARZ KIERUJĄCY ODDZIAŁEM
 
Sławomir Wagner
 
 
 
PIELĘGNIARKA KOORDYNUJĄCA
 
Mirosława Rynkel
 
 

Oddział Chorób Wewnętrznych znajduje w budynku głównym Szpitala.

Pacjenci przebywają w salach dwu i trzyłóżkowych, wyposażonych między innymi w telefon i system telewizji szpitalnej.
 
W Oddziale hospitalizowani są pacjenci ze schorzeniami internistycznymi, a także z zaburzeniami rytmu serca i zaostrzeniem choroby wieńcowej wymagający monitorowania oraz szybkiej diagnostyki kardiologicznej przed kwalifikacją do leczenia zabiegowego.
 
Oddział dysponuje pracownią wykonującą próby wysiłkowe i badania EKG metodą Holtera, oraz pomiary wartości ciśnienia tętniczego metodą Holtera (monitorowanie całodobowe) i badania echokardiograficzne serca, ECHO przezprzełykowe (TEE), i próby dobutaminowe. W pracowni pracuje lekarz kardiolog i wykwalifikowana pielęgniarka, która posiada kwalifikacje w dziedzinie technik elektro - radiolog. Ponadto dysponujemy pracownią, gdzie wykonujemy TILD test i badania spirometrii.
 
Doświadczony zespół lekarzy specjalistów i pielęgniarek gwarantuje zaopatrzenie medyczne i opiekę na wysokim poziomie. Pacjenci wypisani z Oddziału ze schorzeniami kardiologicznymi, wymagającymi dalszej opieki, mogą skorzystać z opieki lekarza pracującego w przyszpitalnej Poradni Kardiologicznej.
 
Oddział specjalizuje się w leczeniu cukrzycy i jej powikłań, a stosowane metody odpowiadają najwyższym, standardom krajowych i zagranicznych Towarzystw Diabetologicznych. Bardzo dobre wyniki w działalności medycznej są możliwe dzięki wysokiej klasy specjalistom i personelowi pielęgniarskiemu, dietetykom oraz wdrażaniu nowoczesnych metod leczenia cukrzycy. Integralną częścią Oddziału jest Poradnia Diabetologiczna.
 
Oddział dysponuje Pracownią Endoskopii. Pacjenci do leczenia i diagnostyki szpitalnej przyjmowani są do Oddziału ze skierowaniem od lekarza leczącego lub w stanach nagłych ze skierowaniem wydanym przez lekarza Pogotowia Ratunkowego. Pracownia jest wyposażona w tory wizyjne do wideoendoskopów, odpowiednią ilość aparatów endoskopowych oraz w nowoczesne myjnie do dezynfekcji sprzętu, gwarantujące spełnienie wymogów stawianym tego typu pracowniom w obowiązujących standardach oddziałów gastroenterologicznych.
 
Specjalność oddziału to diagnostyka i leczenie w zakresie:
 • kardiologii,
 • nefrologii,
 • pulmonologii,
 • gastroenterologii,
 • diabetologii,
 
Świadczenie usług medycznych odbywa się całodobowo, w oparciu o 24-godzinny dostęp do pełnej diagnostyki z zakresu laboratorium analitycznego, mikrobiologicznego, rentgenodiagnostyki (RTG, TK, radiologia interwencyjna naczyniowa), USG, Pracowni Endoskopowej i Kardiologicznej.
 
Oddział zapewnia kontynuację leczenia we wszystkich Przyszpitalnych Poradniach Specjalistycznych wchodzących w skład Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach, a w szczególności Poradni:
 • Kardiologicznej,
 • Gastroenterologicznej,
 • Diabetologicznej,
 
Oddziałem kieruje lekarz specjalista chorób wewnętrznych i kardiologii przy współpracy wysoko wykwalifikowanej kadry lekarskiej i pielęgniarskiej.
 
W oddziale pracują lekarze następujących specjalności:
 • chorób wewnętrznych,
 • kardiologii,
 • diabetologii,
 • gastroenterologii,
 • chorób płuc,
 
Oddział jest uprawniony do prowadzenia specjalizacji w dziedzinie chorób wewnętrznych na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej (www.mz.gov.pl).
 
Oddział współpracuje z Ośrodkami Kardiologii Inwazyjnej w Szczecinie i w Koszalinie.
 
WEW2
 
WEW1
 
WEW3
 
WEW4
 
WEW5
 
WEW6
 
 
 
 
KONTAKT: (91) 384 20 61
 
Sekretariat wew. 255 lub (91) 384 21 81
Lekarz kierujący oddziałem wew. 336
Pielęgniarka Koordynująca wew. 418
Dyżurka

wew. 252 (odcinek męski)
        447 (odcinek kobiecy)

Gabinet lekarski wew. 250 lub 345

 

RODO

 

Zamówienia Publiczne

Platforma zakupowa

 

więcej

Informacje kontaktowe

home Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach
 ul. Niechorska 27,
 72-300 Gryfice
phone  centrala (91) 384 20 61,
 sekretariat (91) 384 33 98,
 fax (91) 384 21 68
email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  bip
  ePUAP