Misja

"Według najlepszej wiedzy dopomagać cierpiącym, zwracającym się o pomoc, mając na celu wyłącznie ich dobro..."

 

Projekty realizowane

Unia Europejska

 
 

Tutaj jesteś

smaller font default font larger font

Szpitalny Oddział Ratunkowy

Szpitalny Oddział Ratunkowy

LEKARZ KIERUJĄCY ODDZIAŁEM
 
Andrzej Gorzka
 
 
 
PIELĘGNIARKA KOORDYNUJĄCA
 
Anna Michnicz
 
 

Szpitalny Oddział Ratunkowy z Izbą Przyjęć mieści się na parterze budynku głównego w bezpośrednim ciągu komunikacyjnym z Oddziałem Intensywnej Terapii i Anestezjologii, blokiem operacyjnym i pracowniami RTG, TK i USG.

Oddział Ratownictwa Medycznego i Przyjęć (Szpitalny Oddział Ratunkowy (SOR)) posiada własny transport sanitarny (trzy ambulanse w standardzie „R”), dysponuje łącznością bezprzewodową z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego (WSPR), Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej (KPPSP), Centrum Powiadamiania Ratunkowego (CPR) oraz innymi jednostkami systemu ratownictwa województwa zachodniopomorskiego. Szpital dysponuje lądowiskiem dla śmigłowców sanitarnych.
 
Specjalność oddziału to udzielanie nagłej pomocy pacjentom w stanie zagrożenia życia, z nastawieniem na wstępną stabilizację chorego. Wykonujemy szybką diagnostykę wstępną, kwalifikację do oddziałów specjalistycznych, obserwację w stanach wątpliwych diagnostycznie.
 
Oddział spełnia wymogi określone w ustawie z 25 lipca 2001r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym, jest wyposażony standardowo w:
  • 5-łóżkową salę obserwacyjno-diagnostyczną,
  • salę resuscytacyjną,
  • salę operacyjną,
  • salę drobnych zabiegów chirurgicznych,
  • gabinety konsultacyjne.

 

Oddziałem kieruje specjalista II stopnia chirurgii ogólnej i medycyny ratunkowej przy współpracy wysoko wykwalifikowanej kadry lekarskiej i pielęgniarskiej. Na oddziale pracują lekarze następujących specjalności:

  • anestezjologii,
  • ortopedii i traumatologii,
  • chirurgii ogólnej.

 

Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowiapo przeprowadzonym badaniu potwierdza spełnianie wymagań określonych przepisami przez Szpitalny Oddział Ratunkowy SPZZOZ w Gryficach.

 
Oddział uprawniony jest do prowadzenia specjalizacji w dziedzinie medycyny ratunkowej na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej (www.mz.gov.pl).
 
Świadczenie usług medycznych odbywa się całodobowo, w oparciu o 24-godzinny dostęp do pełnej diagnostyki z zakresu laboratorium analitycznego, mikrobiologicznego, rentgenodiagnostyki (RTG, TK, radiologia interwencyjna naczyniowa), USG, Pracowni Endoskopowej i Kardiologicznej.
 
SOR5
 
SOR1
 
SOR2
 
SOR3
 
SOR4
 
 
 
 
KONTAKT: (91) 384 20 61
 
Punkt Informacyjny
wew. 478 lub (91) 384 20 60
Lekarz kierujący oddziałem wew. 493
Pielęgniarka Koordynująca wew. 498
Sala obserwacyjna

wew. 472

Gabinet lekarski wew. 319 lub 306

RODO

 

Zamówienia Publiczne

Platforma zakupowa

 

więcej

Informacje kontaktowe

home Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach
 ul. Niechorska 27,
 72-300 Gryfice
phone  centrala (91) 384 20 61,
 sekretariat (91) 384 33 98,
 fax (91) 384 21 68
email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  bip
  ePUAP