Misja

"Według najlepszej wiedzy dopomagać cierpiącym, zwracającym się o pomoc, mając na celu wyłącznie ich dobro..."

 

Projekty realizowane

Unia Europejska

 
 

Tutaj jesteś

smaller font default font larger font

Oddział Chirurgiczny

LEKARZ KIERUJĄCY ODDZIAŁEM
 
Radosław Wojciechowski
 
 
 
PIELĘGNIARKA ODDZIAŁOWA
 
Jolanta Wiśniewska
 
 
 

Oddział Chirurgiczny znajduje się na V piętrze budynku głównego Szpitala.

Pacjenci przebywają w salach dwu i trzyosobowych, wyposażonych m.in. w telefon i system telewizji szpitalnej. Rocznie na oddziale hospitalizowanych jest około 2,1 tys. pacjentów.
 
Specjalnością oddziału jest leczenie operacyjne w zakresie:
  • chirurgii urazowej;
  • chirurgii ogólnej, m.in.: operacje przepuklin, w tym przy użyciu wszczepów syntetycznych, chirurgiczne leczenie żylaków kończyn dolnych, żylaków odbytu, operacje klasyczne kamicy pęcherzyka żółciowego, kamicy dróg żółciowych, w tym z wykorzystaniem cholangioskopu;
  • chirurgii tarczycy: leczenie w przypadku wola guzowatego, choroby Graves-Basedowa, totalne resekcje w przypadku raka tarczycy;
  • chirurgii naczyniowej: leczenie miażdżycy zarostowej tętnic szyjnych, aorty brzusznej, tętnic biodrowych, udowych do poziomu tętnic podkolanowych, operacje tętniaków aorty brzusznej i tętnic biodrowych, wytwarzanie przetok tętniczo-żylnych do hemodializ;
  • chirurgii onkologicznej: operacje nowotworów sutka z możliwością śródoperacyjnej oceny histopatologicznej, także z jednoczesną rekonstrukcją piersi, operacyjne leczenie nowotworów żołądka, jelita cienkiego, jelita grubego, trzustki, tarczycy i in.;
  • chirurgii laparoskopowej: kamica pęcherzyka żółciowego, żylaki powrózka nasiennego, laparoskopia - diagnostyczna;
  • urologii: przezcewkowe zabiegi na pęcherzu moczowym i gruczole krokowym, przezpęcherzowe zabiegi na gruczole krokowym, cystoskopia diagnostyczna, chirurgiczne leczenie nowotworów nerek, zabiegi urologiczne stulejki, załupka, biopsje diagnostyczne prostaty, leczenie nietrzymania moczu za pomocą taśm TVT.
 
Oddział jest uprawniony do prowadzenia specjalizacji w dziedzinie chirurgii ogólnej na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej (www.mz.gov.pl). Specjalizacja obejmuje również chirurgię jednego dnia.
 
Oddziałem kieruje specjalista II stopnia w zakresie chirurgii ogólnej przy współpracy wysoko wykwalifikowanej kadry lekarskiej i pielęgniarskiej.
 
Świadczenie usług medycznych odbywa się całodobowo w oparciu o 24-godzinny dostęp do pełnej diagnostyki z zakresu laboratorium analitycznego, mikrobiologicznego, rentgenodiagnostyki (RTG, TK, radiologia interwencyjna naczyniowa), USG, Pracowni Endoskopowej i Kardiologicznej. Oddział zapewnia kontynuację leczenia we wszystkich Przyszpitalnych Poradniach Specjalistycznych wchodzących w skład Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach.
 
CHIR1
 
CHIR2
 
CHIR3
 
CHIR4
 
 
 
KONTAKT: (91) 384 20 61
 
Sekretariat wew. 377 lub (91) 384 21 71
Lekarz kierujący oddziałem wew. 222
Pielęgniarka Oddziałowa wew. 302
Dyżurka

wew. 325 (odcinek męski)
        427 (odcinek kobiecy)

Gabinet lekarski wew. 321 lub 428
   

RODO

 

Zamówienia Publiczne

Platforma zakupowa

 

więcej

Informacje kontaktowe

home Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach
 ul. Niechorska 27,
 72-300 Gryfice
phone  centrala (91) 384 20 61,
 sekretariat (91) 384 33 98,
 fax (91) 384 21 68
email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  bip
  ePUAP