Misja

"Według najlepszej wiedzy dopomagać cierpiącym, zwracającym się o pomoc, mając na celu wyłącznie ich dobro..."

 

Projekty realizowane

Unia Europejska

 
 
smaller font default font larger font

UWAGA AWARIA LINII TELEFONICZNEJ

Informujemy, że linia telefoniczna szpitala została

uszkodzona, aktualnie trwa naprawa usterki.


Za niedogodności przepraszamy.

MISJA

"Według najlepszej wiedzy dopomagać cierpiącym, zwracającym się o pomoc, mając na celu wyłącznie ich dobro..."

 

01Podstawowym celem działania szpitala MEDICAM w Gryficach jest udzielanie specjalistycznych i wysokospecjalistycznych świadczeń zdrowotnych służących poprawie stanu zdrowia, ratowaniu zdrowia i życia w stanach zagrożenia zdrowotnego, zapobieganiu i przeciwdziałaniu powstawania niepełnosprawności i inwalidztwa, profilaktyce i promocji zdrowia, szerzeniu oświaty zdrowotnej na rzecz wszystkich potrzebujących takich świadczeń niezależnie od miejsca zamieszkania i narodowości.

02Stałe podnoszenie jakości udzielanych świadczeń poprzez kształcenie kadr medycznych i podnoszenie kwalifikacji zawodowych oraz możliwości technicznych udzielania świadczeń zgodnie z nowoczesnymi metodami sztuki medycznej, poprzez wdrażanie obiektywnych systemów kontroli jakości

03Racjonalizacja kosztów działalności bieżącej z uwzględnieniem wysokiej jakości udzielanych świadczeń zdrowotnych oraz zabezpieczeniem środków inwestycyjnych na dalszy rozwój jednostki i bieżące odtwarzanie infrastruktury i wyposażenia.

Zachodniopomorski Szpital Specjalistyczny w Gryficach wraz z Przychodnią Specjalistyczną

SPZZOZ w Gryficach 2013

umiejscowiony jest w kompleksie leśnym na skraju miasta. Jego położenie, wraz z posiadanym parkiem, stwarza pacjentom komfortowe warunki rekonwalescencji, w cichym i miłym otoczeniu. Duże zaangażowanie całego personelu i troska o dobro chorego powodują, iż Szpital jest wysoko ceniony przez pacjentów, a poziom świadczonych usług wysoko oceniany przez konsultantów regionalnych.

Z uwagi na racjonalnie prowadzoną gospodarkę, pod względem ekonomicznym osiąga relatywnie najniższe koszty leczenia przy wysokim poziomie świadczonych usług. Szpital zapewnia wysoko specjalistyczne i specjalistyczne świadczenia zdrowotne w zakresie opieki ambulatoryjnej i stacjonarnej dla pacjentów z centralnego regionu województwa zachodniopomorskiego, tj. dla populacji liczącej 223 tys. mieszkańców. W oparciu o posiadaną bazę lokalową, wysokiej klasy specjalistów i zaplecze diagnostyczne, spełnia wszystkie wymogi Centrum Leczenia Urazów Wielonarządowych dla terenu o promieniu ponad 50 km, a dzięki przyszpitalnemu lądowisku dla śmigłowców, również o dalszym zasięgu.
 
Od roku 2005 Szpital był stopniowo informatyzowany. W chwili obecjej zinformatyzowane są wszystie obszary dzialania szpitala (strefa biała - medyczna jak i Strefa szara - administracyjna). Nasz Szpital wykorzystuje takie Systemy Informatyczne jak: HIS, RIS, PACS, Systemy administracyjne.
 

Czytaj więcej...

RODO

 

Zamówienia Publiczne

2020 rok

 

więcej

Informacje kontaktowe

home Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach
 ul. Niechorska 27,
 72-300 Gryfice
phone  centrala (91) 384 20 61,
 sekretariat (91) 384 33 98,
 fax (91) 384 21 68
email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  bip
  ePUAP