Misja

"Według najlepszej wiedzy dopomagać cierpiącym, zwracającym się o pomoc, mając na celu wyłącznie ich dobro..."

 

Projekty realizowane

Unia Europejska

 
 

Tutaj jesteś

smaller font default font larger font

Aktualności

WSZYSTKIE PROCEDURY ZADZIAŁAŁY. DZIĘKUJEMY STRAŻAKOM Z KP PSP GRYFICE!

Na systemach bezpieczeństwa nie wolno oszczędzać, a w szczególności na systemach przeciwpożarowych i szkoleniach całego personelu. Choć nikt nie chce utwierdzać się w tym przekonaniu na własnym doświadczeniu, to jednak tym razem w szpitalu w Gryficach taka dewiza została dobitnie potwierdzona.

W godzinach wieczornych 11.05.2021 r. na terenie SPZZOZ w Gryficach miało miejsce zagrożenie pożarowe, którego przyczyną okazała się awaria jednego z klimatyzatorów zewnętrznych w obrębie łącznika pomiędzy budynkami głównymi szpitala. Niezwłocznie po pojawieniu się ognia i zadymienia, zadziałały wszelkie systemy bezpieczeństwa, takie jak automatyczne otwarcie klap dymowych, automatyczne zamknięcie grodzi przeciwogniowych uniemożliwiające rozprzestrzenianie się ewentualnego zagrożenia pomiędzy kondygnacjami i skrzydłami, a także automatyczne wyłączenie zasilania elektrycznego w zagrożonym obszarze. Wyrazy uznania kieruje się również do kompetentnego personelu, który zgodnie z wiedzą zdobytą podczas szkoleń i ćwiczeń, postępował wg wytycznych Instrukcji Bezpieczeństwa Pożarowego alarmując o sytuacji pozostały personel i – nie mogąc w tym przypadku podjąć próby samodzielnego gaszenia - spowodował wezwanie Straży Pożarnej. Błyskawiczne przybycie zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej z Gryfic i wzorowo przeprowadzona akcja gaśnicza pozwoliły nie tylko uniknąć strat materialnych, ale również zapewniły bezpieczne i bezprzerwowe udzielanie świadczeń medycznych w szpitalu.

 

RODO

 

Zamówienia Publiczne

Platforma zakupowa

 

więcej

Informacje kontaktowe

home Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach
 ul. Niechorska 27,
 72-300 Gryfice
phone  centrala (91) 384 20 61,
 sekretariat (91) 384 33 98,
 fax (91) 384 21 68
email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  bip
  ePUAP