Misja

"Według najlepszej wiedzy dopomagać cierpiącym, zwracającym się o pomoc, mając na celu wyłącznie ich dobro..."

 

Projekty realizowane

Unia Europejska

 
 

Tutaj jesteś

smaller font default font larger font

Aktualności

ROZPOCZĘŁY SIĘ SZCZEPIENIA PRZECIW COVID-19

W dniu dzisiejszym, tj. 30 grudnia 2020 roku do szpitala w Gryficach dotarła wyczekiwana pierwsza dostawa szczepionek przeciw COVID-19. Dokładnie 75 dawek szczepionki zostało dostarczone z zachowaniem łańcucha chłodniczego wprost do Punktu Szczepień zorganizowanego i właściwie wyposażonego w budynku Przychodni Specjalistycznej przy SPZZOZ w Gryficach.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia w ramach tzw. „Etapu 0” w pierwszej kolejności szczepiony jest ten personel medyczny i niemedyczny szpitali węzłowych, który zgłosił chęć zaszczepienia.

Pierwszy osobami, którym podana została szczepionka byli: Naczelna Pielęgniarka Lidia Walicka, Dyrektor Piotr Sołtysiński i lekarz kierujący oddziałem chorób wewnętrznych dr Sławomir Wagner, a następnie w pierwszej kolejności personel tych komórek organizacyjnych, w których ryzyko zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 jest największe: tzw. oddziału COVID, SOR’u, oddziału chorób wewnętrznych i chirurgii ortopedyczno-urazowej oraz zakładu diagnostyki laboratoryjnej i mikrobiologicznej.

Każda osoba bezpośrednio przed szczepieniem jest rejestrowana w aplikacji gabinet.gov.pl, badana przez lekarza i kwalifikowana do podania szczepionki przez pielęgniarkę ze specjalnymi uprawnieniami; po szczepieniu pacjent pozostaje przez kwadrans pod obserwacją medyków. W pierwszym dniu szczepień zespół szczepiący stanowiły dr Barbara Dobrzyńska, dr Elżbieta Matusz i mgr Bożena Janas.

Szpital w Gryficach na bieżąco będzie nadzorował liczbę osób chętnych do szczepienia, zgłoszonych zgodnie z instrukcją opisaną swojej stronie internetowej, i w miarę dostępności w hurtowniach farmaceutycznych będzie zamawiał kolejne partie szczepionek w taki sposób, aby w możliwie najkrótszym czasie zaszczepić wszystkich i nie dopuścić do przeterminowania otrzymanych szczepionek.

RODO

 

Zamówienia Publiczne

Platforma zakupowa

 

więcej

Informacje kontaktowe

home Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach
 ul. Niechorska 27,
 72-300 Gryfice
phone  centrala (91) 384 20 61,
 sekretariat (91) 384 33 98,
 fax (91) 384 21 68
email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  bip
  ePUAP