Misja

"Według najlepszej wiedzy dopomagać cierpiącym, zwracającym się o pomoc, mając na celu wyłącznie ich dobro..."

 

Projekty realizowane

Unia Europejska

 
 

Tutaj jesteś

smaller font default font larger font

Aktualności

KOMUNIKAT nr 4 Zawieszenie działalności oddziału rehabilitacyjnego i kwarantanna w oddziale chirurgicznym

KOMUNIKAT nr 4 z dn. 04.12

 

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach informuje, że:

 • decyzjami wojewody nr 5/2020 i nr 6/2020 zwiększona została o 5 liczba łóżek intensywnej terapii, z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej dedykowanych pacjentom hospitalizowanym z powodu podejrzenia / zakażenia chorobą zakaźną wywołaną wirusem SARS-CoV-2, których łącznie w SPZZOZ w Gryficach znajduje się 9; niezmiennie SPZZOZ w Gryficach posiada 36 łóżek dedykowanych pacjentom hospitalizowanym z powodu podejrzenia / zakażenia chorobą zakaźną wywołaną wirusem SARS-CoV-2.
 • od dnia 01.12.2020 r. zawiesza się działalność Oddziału Rehabilitacji z uwagi na wykrycie ogniska zakażenia koronawirusem SARS CoV-2 u pacjentów; pacjenci z oddziału bez cech zakażenia zostali wypisani do domu a pacjentów z objawami zakażenia przeniesiono do dedykowanych oddziałów.
 • od dnia 02.12.2020 r. wstrzymano wszystkie przyjęcia pacjentów do Oddziału Chirurgicznego z uwagi na wykrycie ogniska zakażenia koronawirusem SARS CoV-2 w oddziale; pacjenci z oddziału bez cech zakażenia zostali wypisani do domu a pacjenci, którzy przebywają w oddziale zostali objęci kwarantanną do dn. 11.12.2020 r.
 • na stronie internetowej szpitala w Gryficach w zakładce „dla Pacjenta” zamieszczony został niezbędnik pacjenta tzw. oddziału COVID, zawierający informacje dot. m.in. akceptowalnego wykazu rzeczy własnych pacjenta (sposobu ich dostarczania, odbioru i dezynfekcji) oraz sposobu udzielania informacji telefonicznie http://www.medicam.pl/index.php/pl/sections/dla-pacjenta/niezbednik-pacjenta-w-tzw-oddziale-covid

 

Pozostałe zmiany opublikowane w Komunikacie nr 1 z dn. 23.10.2020 r oraz Komunikacie nr 2 z dn. 27.10.2020 r. pozostają bez zmian, tj.:

 • z dn. 26.10.2020 r. wstrzymuje się przyjęcia planowe do oddziałów szpitalnych,
 • dopuszcza się wykonywanie przyjęć planowych do zabiegów nie wymagających znieczulenia z udziałem zespołu znieczulającego anestezjologicznego (zabiegi w znieczuleniu miejscowym),
 • nadal utrzymuje się przyjęcia planowe w oddziale leczenia uzależnień i oddziale pediatrycznym,
 • dopuszcza się przyjęcia planowe ze wskazań pilnych szczególnie uzasadnione koniecznością bezwzględnego wykonania zabiegu zwłaszcza w przypadku zabiegów onkologicznych,
 • zasady przyjęć i wykonywania testów w oddziałach, w których utrzymano przyjęcia planowe, oraz u pacjentów planowych pilnych pozostają jak dotychczas.
 • od dnia 27.10.2020 r. zawiesza się działalność Oddziału Neurochirurgicznego, z zastrzeżeniem wykonywania zabiegów neurochirurgicznych pilnych / ratujących życie i opieką pooperacyjną w innych oddziałach zabiegowych,
 • od dnia 27.10.2020 r. zawiesza się działalność Poradni Neurochirurgicznej.

RODO

 

Zamówienia Publiczne

Platforma zakupowa

 

więcej

Informacje kontaktowe

home Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach
 ul. Niechorska 27,
 72-300 Gryfice
phone  centrala (91) 384 20 61,
 sekretariat (91) 384 33 98,
 fax (91) 384 21 68
email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  bip
  ePUAP