Misja

"Według najlepszej wiedzy dopomagać cierpiącym, zwracającym się o pomoc, mając na celu wyłącznie ich dobro..."

 

Projekty realizowane

Unia Europejska

 
 

licznik 2020 06 10

nr konta: 03 1240 3842 1111 0000 4267 6566 z dopiskiem „koronawirus” i dla osób chcących pozostać anonimowymi z dopiskiem "darowizna anonimowa"

Umowa darowizny .pdf

Umowa darowizny .docx

 
 

Lista osób i firm wspierających finansowo szpital

Tutaj jesteś

smaller font default font larger font

Aktualności

DR M. PRYWIŃSKI WPROWADZA NOWOCZESNĄ METODĘ OPERACJI KRĘGOSŁUPA

W dniu wczorajszym w szpitalu w Gryficach została przeprowadzona – po raz pierwszy w naszym województwie a czwarty w Polsce – operacja spondylozy lędźwiowej, czyli tzw. zwężenia kanału kręgowego w odcinku L4/L5. U naszego Pacjenta, 63-letniego mężczyzny objawy rozwijały się latami, nie był w stanie poruszać się na odległość większą niż 200 m. a w ostatnim czasie doprowadziły niemal do całkowitego unieruchomienia.

Operacja została przeprowadzona przez zespół neurochirurgów w osobach dra Macieja Prywińskiego i dra Huberta Zweiflera. Jej innowacyjność polegała na zastosowaniu implantów najnowszej generacji zintegrowanych z narzędziami do ich zastosowania jako system „all in one” (dopuszczonych do użytku w czerwcu 2019). W porównaniu do dotychczasowych, popularnych metod operacyjnych, zabieg z wykorzystaniem nowoczesnych implantów nie tylko zmniejsza ilość wymaganych elementów, ale przede wszystkim jest znacznie krótszy, zmniejsza się konieczność naświetlania Pacjenta o ok. 50%, zmniejsza się cięcie skóry a w konsekwencji zmniejsza się rana pooperacyjna, co przyspiesza jej gojenie i minimalizuje ryzyko wystąpienia powikłań.

Operacja przebiegła wzorowo, Pacjent po zabiegu czuje się dobrze i jest już przygotowywany do wypisu ze szpitala.

Zastosowane implanty i rodzaj zabiegu operacyjnego są w pełni refundowane przez NFZ.

RODO

 

Zamówienia Publiczne

2020 rok

 

więcej

Informacje kontaktowe

home Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach
 ul. Niechorska 27,
 72-300 Gryfice
phone  centrala (91) 384 20 61,
 sekretariat (91) 384 33 98,
 fax (91) 384 21 68
email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  bip
  ePUAP