Misja

"Według najlepszej wiedzy dopomagać cierpiącym, zwracającym się o pomoc, mając na celu wyłącznie ich dobro..."

 

Unia Europejska

 
 

licznik 2020 06 10

nr konta: 03 1240 3842 1111 0000 4267 6566 z dopiskiem „koronawirus” i dla osób chcących pozostać anonimowymi z dopiskiem "darowizna anonimowa"

Umowa darowizny .pdf

Umowa darowizny .docx

 
 

Lista osób i firm wspierających finansowo szpital

Tutaj jesteś

smaller font default font larger font

Aktualności

PIERWSZE URODZINY ODDZIAŁU DZIENNEGO PSYCHAITRYCZNEGO REHABILITACYJNEGO

 

000

Mija rok od utworzenia Oddziału Dziennego Psychiatrycznego Rehabilitacyjnego przy Szpitalu Specjalistycznym w Gryficach.

W dniu dzisiejszym, tj. 28. sierpnia 2019 r., odbyło się uroczyste podsumowanie pracy oddziału i jego znaczenia dla lokalnej społeczności. W spotkaniu z pracownikami ODPR wzięli udział Pacjenci, dyrekcja Szpitala w Gryficach i zaproszeni goście. Prezentację poprowadzili Koordynator Oddziału Dziennego Psychiatrycznego mgr Jacek Pawłowski oraz lek. Agnieszka Popielewska-Pawłowska, podczas której przedstawili personel i ich zaangażowanie w rozwój oddziału, a także omówili model funkcjonowania psychiatrii w strukturach wewnętrznych szpitala oraz współczesne metody pomocy pacjentowi w kryzysie psychicznym, choremu psychicznie. W dalszej części zaproszeni goście mogli zapoznać się ze strukturą oddziału i rękodziełami wykonanymi przez samych Pacjentów. Był też przepyszny tort, były gratulacje, wpisy do księgi pamiątkowej i życzenia dalszej, twórczej pracy.

Jak działa Oddział Dzienny, do kogo jest skierowana jego oferta i jakie są metody terapii?

Oddział Dzienny Psychiatryczny przeznaczony jest dla osób z problemami psychicznymi wymagającymi fachowej pomocy wykraczającej poza możliwości Poradni Zdrowia Psychicznego, a nie wymagających pobytu w całodobowym Oddziale Psychiatrycznym (szpitala).

Pacjentami oddziału są osoby z zaburzeniami psychicznymi, głównie z rozpoznaniem schizofrenii. Działalność oddziału obejmuje: rehabilitację osób ze znacznymi, utrwalonymi zaburzeniami funkcjonowania, które wymagają aktywizacji, wsparcia w uzyskaniu poprawy stanu zdrowia. Celem oddziaływań terapeutycznych jest wypracowanie umiejętności pozwalających na lepsze radzenie sobie z objawami chorobowymi, poprawa samodzielności, zmiana negatywnych wzorców zachowań związanych z funkcjonowaniem wyłącznie w roli osoby chorej.

W ramach oddziału oferowane są różnorodne formy terapii i rehabilitacji.

Program oparty jest na zasadach społeczności terapeutycznej w połączeniu z metodami treningowo-edukacyjnymi. Prowadzone są treningi kompetencji społecznych oraz umiejętności związanych z samoobsługą. Proponowane są również zajęcia służące lepszemu radzeniu sobie z chorobą i jej ograniczeniami.

Odbywają się m.in zajęcia z muzykoterapii i arteterapii, zajęcia relaksacyjne i integracyjne, terapia zajęciowa.

Zespół terapeutów to osoby z doświadczeniem w zakresie leczenia psychiatrycznego.

Pacjenci są konsultowani przez lekarza psychiatrę, mają dostęp do leczenia farmakologicznego i opieki psychologicznej.

 

 
 
 
 

RODO

 

Zamówienia Publiczne

2020 rok

 

więcej

Informacje kontaktowe

home Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach
 ul. Niechorska 27,
 72-300 Gryfice
phone  centrala (91) 384 20 61,
 sekretariat (91) 384 33 98,
 fax (91) 384 21 68
email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  bip
  ePUAP