Misja

"Według najlepszej wiedzy dopomagać cierpiącym, zwracającym się o pomoc, mając na celu wyłącznie ich dobro..."

 

Unia Europejska

 
 

licznik 2020 05 21

nr konta: 03 1240 3842 1111 0000 4267 6566 z dopiskiem „koronawirus” i dla osób chcących pozostać anonimowymi z dopiskiem "darowizna anonimowa"

Umowa darowizny .pdf

Umowa darowizny .docx

Lista osób i firm wspierających finansowo szpital

Tutaj jesteś

smaller font default font larger font

Aktualności

Byliśmy przygotowani

001 

W dniu dzisiejszym przekonaliśmy się, jak ważne i potrzebne są prowadzone przez SPZZOZ w Gryficach regularne przeglądy zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz ćwiczenia ewakuacyjne, o których wcześniej pisaliśmy http://www.medicam.pl/index.php/pl/3062-ewakuacja-pacjentow-duze-zadymienie-akcja-strazakow

W godzinach porannych na terenie szpitala w Gryficach w jednym z pomieszczeń  technicznych łącznika pomiędzy budynkami szpitala (w którym nie są udzielane świadczenia medyczne) doszło do zapalenia się fragmentu instalacji elektrycznej najprawdopodobniej na skutek jej zwarcia.

Dzięki szybkiej interwencji pracowników działu technicznego, którzy podjęli próbę samodzielnego ugaszenia przy pomocy gaśnicy proszkowej, i powiadomieniu  Straży Pożarnej, która błyskawicznie przybyła na miejsce zdarzenia kontynuując gaszenie przy użyciu kolejnych dwóch gaśnic – zagrożenie rozprzestrzenienia się ognia zostało bardzo szybko zażegnane.

To właśnie pełna świadomość pracowników, ich umiejętność opanowanego postępowania, informowania służb i zabezpieczania miejsca zdarzenia jest  niewątpliwie wynikiem częstych szkoleń i testów ewakuacyjnych. Także prawidłowe oznakowania sprzętu gaśniczego i dróg ewakuacyjnych zapewniło, że zagrożenie zostało szybko opanowane a szpital nie poniósł żadnych strat infrastrukturalnych czy sprzętowych, a tym bardziej nie ucierpiał żaden pracownik.

Pamiętajcie Państwo – zagrożenia pożarowe czyhają w wielu miejscach, jeżeli tylko możecie, zabezpieczcie się na takie sytuacje, wyposażcie się w gaśnicę, umieśćcie ją w łatwo dostępnym miejscu, wypróbujcie jej działanie! A w razie pożaru dzwońcie – 998 lub 112.

RODO

 

Zamówienia Publiczne

2020 rok

 

więcej

Informacje kontaktowe

home Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach
 ul. Niechorska 27,
 72-300 Gryfice
phone  centrala (91) 384 20 61,
 sekretariat (91) 384 33 98,
 fax (91) 384 21 68
email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  bip
  ePUAP