Misja

"Według najlepszej wiedzy dopomagać cierpiącym, zwracającym się o pomoc, mając na celu wyłącznie ich dobro..."

 

Unia Europejska

 
 

licznik 2020 05 21

nr konta: 03 1240 3842 1111 0000 4267 6566 z dopiskiem „koronawirus” i dla osób chcących pozostać anonimowymi z dopiskiem "darowizna anonimowa"

Umowa darowizny .pdf

Umowa darowizny .docx

Lista osób i firm wspierających finansowo szpital

Tutaj jesteś

smaller font default font larger font

Aktualności

W SPZZOZ w Gryficach jest już dostępna szybka diagnostyka zakażeń układu pokarmowego, oddechowego, nerwowego oraz sepsy

1
Zakład Diagnostyki Mikrobiologicznej od maja 2017 roku dysponuje wysokospecjalistycznym urządzeniem  produkcji amerykańskiej o wartości 200 tys. zł do molekularnej diagnostyki materiału genetycznego (PCR) panelu kilkudziesięciu infekcyjnych czynników chorobotwórczych takich jak bakterie, wirusy i grzyby, których jednoczasowa diagnostyka zajmuje tylko jedną  godzinę.
Diagnostyka tych czynników chorobotwórczych jest dostępna w dwóch podstawowych profilach ukierunkowanych na identyfikację czynników z materiałów pochodzenia zarówno ambulatoryjnego jak i szpitalnego (infekcje układu pokarmowego z próbek kału i oddechowego z wymazu z nosogardzieli) oraz tylko szpitalnego materiału klinicznego w kierunku patogenów wywołujących infekcje układu nerwowego z płynu mózgowo-rdzeniowego i infekcje uogólnione z dodatnich posiewów krwi.
Te bardzo zaawansowane biotechnologicznie badania i niezwykle szybko otrzymywany wynik (tylko jedna godzina) niestety nie są jeszcze w Polsce refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Istnieje jednak możliwość wykonania tych badań odpłatnie w Zakładzie Diagnostyki Mikrobiologicznej SPZZOZ w Gryficach, a cena dla pacjentów ambulatoryjnych wynosi  790,00 zł. Należy podkreślić, że cena obejmuje jednoczasowe szybkie (tylko 1 godzina) wykrycie powszechnych 21 patogenów oddechowych, 22 najczęściej spotykanych patogenów układu pokarmowego, 14 patogenów układu nerwowego lub 27 patogenów z dodatniego posiewu krwi. Wykonanie tych testów skraca tradycyjną diagnostykę trwającą zwykle kilka dni lub nawet tygodni a w niektórych przypadkach jest niedostępna rutynowo (np. identyfikacja  niektórych wirusów) do jednej godziny dając szansę lekarzowi na postawienie właściwego rozpoznania i wdrożenie  wczesnego celowanego leczenia.

 
 

RODO

 

Zamówienia Publiczne

2020 rok

 

więcej

Informacje kontaktowe

home Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach
 ul. Niechorska 27,
 72-300 Gryfice
phone  centrala (91) 384 20 61,
 sekretariat (91) 384 33 98,
 fax (91) 384 21 68
email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  bip
  ePUAP