Misja

"Według najlepszej wiedzy dopomagać cierpiącym, zwracającym się o pomoc, mając na celu wyłącznie ich dobro..."

 

 
 

Tutaj jesteś

smaller font default font larger font

Aktualności

Nowy tomograf komputerowy za 3,3 mln zł już działa!

001

W dniu 20.09.2017 roku w SPZZOZ w Gryficach odbyło się uroczyste otwarcie Pracowni Tomografii Komputerowej wchodzącej w skład Zakładu Diagnostyki Obrazowej.

Dyrektor Szpitala Piotr Sołtysiński wraz z Członkiem Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anną Mieczkowską w obecności zaproszonych gości dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi.
W ramach inwestycji opiewającej na łączną kwotę prawie 3,3 mln zł – sfinansowanej w całości ze środków własnych SPZZOZ w Gryficach – zakupiono nowoczesny tomograf komputerowy a także zmodernizowano pomieszczenia pracowni.
Nowy, 64-rzędowy tomograf gwarantuje, że badania na nim wykonywane będą w pierwszej kolejności szybsze. Skrócenie czasu przebywania pacjenta w Pracowni, w połączeniu z wyraźną poprawą jakości badania, jest podstawową korzyścią przeprowadzonej instalacji. Oprogramowanie aparatu pozwoli na poszerzenie zakresu dotychczas wykonywanych badań m.in. o badanie serca, badanie przewodu pokarmowego.
W obrębie całej Pracowni zainstalowano m.in. nowy system klimatyzacji, pozwalający na utrzymanie właściwej temperatury w pomieszczeniach Pracowni TK, poprawiający w dużym stopniu komfort pracy pracowników i warunki obsługi pacjentów. Wymieniono wszystkie drzwi wejściowe do pracowni oraz meble stanowiące jej wyposażenie. Wygląd pomieszczeń Pracowni TK uległ znacznej poprawie w zakresie estetyki.
Jak podkreśla Dyrektor Szpitala, inwestycja ta zapewnia Pacjentom na wiele lat bezpieczny i ciągły dostęp do nowoczesnej diagnostyki obrazowej.

 fot. Olaf Nowicki - Radio Szczecin

 

 

Dla pacjenta

RODO

 

Zamówienia Publiczne

2018 rok

 

więcej

Informacje kontaktowe

home Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach
 ul. Niechorska 27,
 72-300 Gryfice
phone  centrala (91) 384 20 61,
 sekretariat (91) 384 33 98,
 fax (91) 384 21 68
email  Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!
  bip
  ePUAP